Boekpapier uit oude boeken is geweldig materiaal voor mixed media kunstwerkjes. Struin in de kringloop naar oude boeken om te hergebruiken. Kies boeken die je aanspreken, bijvoorbeeld over natuur, filosofie of religie. Zo speelt het onderwerp mooi mee in wat je maakt. Let ook op de taal; als je wilt dat de tekst een rol gaat spelen in je werk, kies je voor Nederlands of Engels. Als je kiest voor een taal die je niet kunt lezen, zoals Frans of Spaans, worden de woorden vooral decoratief.

Met restjes mag het mislukken
In deze voorbeelden zie je boekpapier gecombineerd met restjes aquarel-en tekenpapier. Het leuke van de combinatie boekpapier en restjes papier is dat het mag ‘mislukken’, waardoor je vrijer kan creëren dan op nieuw (en vaak duur) aquarelpapier.

Boekpapier ouder maken
Als een boekpagina te nieuw oogt, kun je er een schuurpapiertje overheen halen. Het oppervlak ziet er dan meteen al wat ouder en verweerder uit en potlood en krijt pakken ook beter op het ruwere oppervlak. Eventueel kun je het boekpapier (sepia) kleuren met thee of aquarelverf.
Gebruikte materialen
De gebruikte materialen in deze voorbeelden zijn:
- Kleurpotlood
- Aquarelpotlood Derwent Graphitint (te koop bij Bol*)
- Neocolor II (te koop bij Bol*)
- Inkt
- Aquarelverf
- Bister
- Pastelkrijt

Meer met oude boeken
Vind je het leuk om meer te doen met oud boekpapier? Maak dan bijvoorbeeld deze cadeaudoosjes. En vind je het leuk om struinkunst aan de muur te hebben? Deze kunstwerkjes zijn te koop als print bij Werk aan de Muur. Je kiest zelf het formaat en het materiaal (o.a. canvas en papier).
Oeh! Vind ik leuk! Mijn 2favorieten gecombineerd. Ik krijg gelijk inspiratie ❤
Leuk, Nancy! Ben heeeeeel benieuwd wat je gaat maken. Deel het hier gerust als je wil (je kunt een afbeelding toevoegen aan een reactie).